Categorized | Ogólnie

Przełom obywatelski. Umowa o badaniu dokumentacji wyborczej PODPISANA!

Przełom obywatelski. Umowa o badaniu dokumentacji wyborczej PODPISANA!

Gdy zakładaliśmy wspólnie Stowarzyszenie RKW to przyświecała nam właśnie ta myśl, że po wyborach nasza praca jest Ojczyźnie nadal potrzebna i że nie możemy tylko być jakimś trybikiem – nawet tym najistotniejszym – w maszynce wyborczej.

Ponieważ w wyborach 2015 braliśmy w sposób zorganizowany udział tworząc struktury, nabierając doświadczeń i zdobywając dowody potwierdzające jak wykorzystywane są niejasne lub wręcz pokrętne regulacje „Wytycznych PKW” to właśnie w oparciu o te zdobyte doświadczenia będziemy teraz mogli w sposób legalny i jawny sięgnąć do zasobów dokumentujących przebieg tych wyborów w 2015. Badając dokumentacje będziemy wiedzieć, czy było tak jak na to wskazują dokumenty.

Pierwszym krokiem naszym było zwrócenie się do odpowiednich władz by (mimo regulacji prawnych obligujących szybkie zniszczenie dokumentacji powyborczej) NIE ZNISZCZONO tej dokumentacji powyborczej ze względu na uzasadnione obawy, że podczas wyborów stosowane były różnego rodzaju techniki fałszowania wyborów.

Wielokrotne nasze apele w tej materii spotkały się ze zrozumieniem, na szczęście nie byliśmy jedynymi, którym zależało na zachowaniu dokumentacji, były bowiem działania posłów w tej sprawie i ostatecznie nie zostały zniszczone materiały z wyborów 2015 roku.

Drugim krokiem było wystąpienie przez Stowarzyszenie RKW do Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych o zawarcie umowy, które pozwoliłoby na rozpoczęcie badań dokumentacji zdeponowanej po wyborach.

Po dwóch miesiącach została podpisana stosowna umowa umożliwiająca gruntowne zapoznanie się z tą dokumentacja.

TO WYJĄTKOWA SYTUACJA W NAJNOWSZYCH NASZYCH DZIEJACH! Możemy teraz swymi badaniami dostarczyć dowody, które będą miały realny wpływ na zmianę ordynacji wyborczej.

Zależy nam na czymś więcej niż tylko konfrontacji w rodzaju badań Fundacji „Batorego” (biedny Król Stefan Batory), które zakończyły się w istocie potwierdzeniem, że na ogół wszystko się zgadza poza 1% głosów niesłusznie kwalifikowanych jako nieważne no ale „wicie, rozumicie” jednak było bardzo dużo głosów nieważnych.

Nam chodzi o opis mechanizmów fałszowania wyborów, które zgłaszaliśmy wielokrotnie wskazując na bandyckie zapisy „Wytycznych PKW”.

źródło: http://stowarzyszenierkw.org/2837-przelom-obywatelski-umowa-o-badaniu-dokumentacji-wyborczej-podpisana

This post was written by:

- who has written 1008 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

6 komentarzy to “Przełom obywatelski. Umowa o badaniu dokumentacji wyborczej PODPISANA!”

  1. Zygmunt pisze:

    Te wybory trzeba koniecznie sprowadzić!
    Kogo zapytam to nikt nie głosował na Dudę i nikt nie głosował na PiS!
    Skoro tak, to w jaki sposób wygrali?
    RKW do dzieła!

  2. Janosik pisze:

    Ja się nie wstydzę !!!:)

    • Edyta pisze:

      To oczywiste. Nie tylko socjalizm jest niereformowalny 🙂

      • Janosik pisze:

        Ja wiem, że Pani ciężko jest pogodzić się z tym co się stało w ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Można to wyczuć:), ale obiektywnie trzeba przyznać, że przy nagonce ośmioletniej na tą partię, na czołowych polityków tej partii, z Angorą włącznie:), udało im się przekonać dużą grupę Polaków. A dlaczego? Moim zdaniem siły w miarę się wyrównały. Jest sobie pomału schodząca z piedestału Gazeta Wyborcza, Polityka, Newsweek, Agora i od kilku lat narodziły się takie tytuły jak W Sieci, Do Rzeczy, coraz więcej czyta Gazetę Polską, itp. Powstały Telewizje Trwam, Republika. A najbardziej chyba to internet przyczynił się do tego sukcesu prawicy. Duża część Polaków także mocno przeżyła i zorganizowała się w różne grupy patriotyczne po tragedii 10.04.2010r. To wszystko przyniosło im ten niezwykły wynik. A na koniec trzymajmy kciuki za wdrożenie planu Morawieckiego na 25 lat:). Petru powinien pomóc:). Reformowalność obowiązkowa!

        • Edyta pisze:

          Mam inny pogląd na ten temat. Na sukces obecnej władzy złożyły się następujące czynniki:
          1) Zbyt długie rządy PO – wiele osób chciało jakiejkolwiek zmiany „byle nie PO”.
          2) W wyborach po raz pierwszy wzięło udział pokolenie, które w latach 2005-2007 było na tyle młode, że dziś nie pamięta poprzednich rządów PiS.
          3)Pojawienie się na scenie politycznej Pawła Kukiza.
          4) Fatalna kampania wyborcza B. Komorowskiego.
          5) No i najważniejsze – program 500+, czyli wybieramy „żołądkiem” a nie głową.

          Szanowny Panie, nie mogę się pogodzić z tym, że za „radosne rządy” i „programy gospodarcze” obecnej władzy ostateczny rachunek zapłacą moje dzieci a w przyszłości ich dzieci.

          Ps. Tygodnik Agora zawiera przedruki artykułów z innych wydawnictw m.in. z Gazety Polskie, Gazety Warszawskiej. Możliwość poznania różnych opinii jest dla mnie cenna. Jestem na tyle „duża”, aby wiedzieć, że nie tylko jeden ma zawsze rację.

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Related Sites